شهرهای کشور برای هوشمند شدن اول و دوم شهریور برنامه می‌ریزند

شهرهای کشور برای هوشمند شدن اول و دوم شهریور برنامه می‌ریزند

 

دومین همایش زیرساخت و فرصت‌های سرمایه‌گذاری شهر هوشمند با مشارکت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، وزارت کشور، سازمان فناوری اطلاعات، شرکت ارتباطات زیرساخت، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و شهرداری‌‌های کلان‌شهرهای کشور، یکم و دوم شهریورماه سال جاری در مرکز همایش‌های بین‌المللی برج میلاد برگزار می‌شود.

یکی از الزامات توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات در سطح ملی تبیین اهداف کلان جهت تامین نیازهای رفاهی و اقتصادی جامعه است. محیط زیست، کمک به مدیریت بحران، تمرکز بر حل چالش‌های مدیریتی، امنیتی و ترافیکی اداره شهرها از محورهایی است که در تبیین اهداف میان مدت و بلند مدت و استفاده از فناوری‌های نوین مورد توجه سیاستگذاران و دست اندرکاران قرار می‌گیرد. بر اساس تجربیات جهانی اهداف مستتر در موضوع شهرهای هوشمند از جمله گام هایی است که به ضرورت‌های مورد اشاره در بالا به خوبی پاسخ داده و بستر تمامی تلاش‌ها را برای دستیابی به اهداف کلان در میان مدت و بلند مدت فراهم می‌کند.

آگاهی از نیازها و مطالبات ذینفعان بخش‌های مختلف توسعه خدمات، از جمله ارائه کنندگان خدمات رایانش ابری، شرکت‌های نرم افزاری، مراکز داده، بانک‌ها، شهرداری‌ها، اپراتورها، سرمایه گذاران، تامین کنندگان و دارندگان فعلی امکانات زیرساخت  برای مدیران ارشد تصمیم گیر بسیار مهم است.

با بهره گیری از توان اطلاعاتی و دانش فنی کارشناسان فعال در حوزه‌های مختلف ارتباطات و فناوری کشور، روش نخبگانی و مشارکت موثر ذینفعان در کنار طرح مباحث روز دنیا، استفاده از تجربیات بین المللی کارشناسان صاحب نام در حوزه شهرهای هوشمند از اروپا و آسیا، معرفی زمینه‌های سرمایه گذاری شهرهوشمند و شکل گیری کارگروه‌هایی تخصصی متشکل از فعالان این عرصه راهی بدیع برای نیل به این اهداف است.

از این رو روزهای 1 و 2 شهریور ماه 1395 دومین همایش زیرساخت و فرصت های سرمایه گذاری شهر هوشمند فرصتی تاریخی برای دستیابی به این شناخت و طرح مطالبات خواهد بود.

 

اتحاد برای آینده

يك منطقه؛ يك رويا

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه