بزرگ‌ترین پروژه عملیاتی Mpos با همکاری شرکت ملی پست رسما آغاز به کار کرد

به گفته معاون وزیر ارتباطات، بزرگ‌ترین پروژه پرداخت برخط وجوه محصولات پستی از طریق دستگاه‌های Mpos با همکاری شرکت ملی پست ایران و شرکت به‌پرداخت ملت به طور رسمی فعالیت خود را آغاز کرد.
روز گذشته درحاشیه نمایشگاه تلکام ۲۰۱۷ رونمایی از این خدمت جدید شرکت ملی پست و به‌پرداخت ملت در زمینه پرداخت برخط وجوه محصولات پستی از طریق دستگاه‌های Mpos با حضور حسین مهری، معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و مدیرعامل شرکت ملی پست ایران و محمدعلی ترابیان، مدیرعامل شرکت به‌پرداخت ملت انجام شد.
مدیرعامل شرکت ملی پست در مراسم رونمایی از این طرح، گفت: این طرح از دو سال گذشته به صورت پایلوت در شرکت ملی پست ایران آغاز شد و امروز به صورت رسمی از آن رونمایی شد.
وی ادامه داد: استفاده از این سیستم موجب می‌شود تا هزینه‌های مربوط به کالا، پست و ارزش افزوده به صورت برخط پرداخت شود و عملا یکی از نگرانی‌های شرکت پست در زمینه پرداخت‌های نقدی که مشکلاتی را به همراه خود داشت، با استفاده Mpos حل شده است.
مهری بیان کرد: شهروندان از این پس می‌توانند بدون دغدغه وجود پول نقد پرداخت‌های خود را انجام دهند و صورتحساب خود را نیز بدون چاپ و از طریق موبایل دریافت کنند.
مهری افزود: دستگاه Mpos  قابلیت حمل و جابه‌جایی آسان‌تری نسبت به دستگاه‌های پوز دارد که این موضوع استفاده از آن را راحت‌تر می‌کند.
وی درباره یکی دیگر از مزایای این دستگاه، گفت: با استفاده از دستگاه‌های Mpos مغایرت‌گیری به صورت برخط انجام و از آنجا که ما باید اپلیکیشن مخصوص به این موضوع را به منظور رهگیری مرسولات می‌داشتیم، با کمک شرکت به‌پرداخت ملت این موضوع پیاده‌سازی شد و عملا پس از پرداخت هزینه مرسوله توسط Mpos مبالغ تمامی ذی‌نفعان از فروشنده، خزانه دولت، و مالیات ارزش افزوده به صورت آنلاین پرداخت می‌شود.
معاون وزیر ارتباطات گفت: تاکنون یک هزار و ۲۰۰ دستگاه Mpos برای این منظور عملیاتی شده و تا پایان سال نیز همه تمامی پستچی‌های کشور به Mpos مجهز خواهند شد.
وی در خصوص دستگاه‌های مورد نیاز Mpos پست که تا پایان سال قرار است در شبکه پستی کشور استفاده شود، گفت: نیاز ما در شهرها نزدیک به پنج هزار و 500 دستگاه است که در 10 هزار دفتر ict روستایی نیز می‌توانیم از این دستگاه استفاده کنیم. ما کل شهرها را تا پایان سال پوشش خواهیم داد و سال آینده براساس زمان‌بندی در بقيه مکان‌های مورد نیاز این سیستم را استفاده می‌کنیم.
آماده ارایه زیرساخت‌های پرداخت همراه به تمام ارگان‌ها هستیم
همچنین در ادامه این مراسم، محمدعلی ترابیان گفت: خوشبختانه پس از تلاش‌های پیاپی همکاری به‌پرداخت ملت با شرکت ملی پست عملیاتی شد و در شش ماهه دوم سال ارایه این خدمت در سراسر کشور توسعه خواهد یافت.
وی با بیان اینکه یکی از سیاست‌های شرکت به‌پرداخت ملت کمک به توسعه دولت الکترونیک است، اظهار كرد: ارايه خدمات الکترونیک به عموم مردم و همکاری با مجموعه‌های بزرگ مانند شرکت ملی پست و دیگر ارگان‌های خدماتی در دستور کار این شرکت قرار دارد از این رو ارايه زیرساخت‌های مناسب و توسعه آن به منظور تهسیل عملیات پرداخت در کشور از اهداف اصلی این شرکت است.
ترابیان در خصوص تفاوت مسایل امنیتی در Mpos به نسبت پوزهای سیار، گفت: نظام امنیتی که در پوزهای سیار پیاده‌سازی شده، در Mpos نیز عملیاتی شده و Mpos از تمام استاندارهای امنتی پرداخت برخوردار است.