مديران شركت‌هاي فناوري در صدر فهرست ميلياردرهاي جهان

امروزه ترديدي وجود ندارد كه بهترين راه براي تبديل شدن به يكي از پولدارترين افراد ساكن در آمريكا، تاسيس يك شركت فناوري موفق است.
بيل گيتس، موسس مايكروسافت كه امروزه در حوزه‌هاي مختلفي فعاليت مي‌كند، كماكان ثروتمندترين ميلياردر ساكن آمريكا است.
 وي امسال با ثروت ۸۹ ميليارد دلاري خود، براي بيست و چهارمين سال پياپي در صدر فهرست ۴۰۰ ميلياردر برتر آمريكا قرار گرفته است.
رتبه دوم در اين فهرست متعلق به جف بزوس، بنيان‌گذار شركت آمازون است كه با ۸۱.‌۵ ميليارد دلار ثروت در رتبه دوم است و امسال موفق شده فاصله خود را با بيل گيتس كمتر كند.
تعداد ديگري از مديران شركت‌هاي فناوري نيز در صدر فهرست يادشده قرار دارند كه از جمله آنها مي‌توان به مارك زاكربرگ در رتبه چهارم با ۷۱ ميليارد دلار ثروت
 اشاره كرد.
 وي در يك سال گذشته توانسته ۱۵.‌۵ ميليارد دلار بر ثروت خود بيفزايد و به‌سرعت پيش رود.
رتبه پنجم در فهرست يادشده به لري اليسون، مديرعامل اوراكل رسيده كه ۵۹ ميليارد دلار ثروت شخصي در اختيار دارد و توانسته ۱۰ ميليارد دلار به درآمدهاي خود
 اضافه كند.
تنها ميلياردر اين فهرست كه در جمع پنج نفر برتر حضور ندارد، وارن بافت، مدير شركت‌Berkshire Hathaway با ۷۸ ميليارد دلار ثروت است كه رتبه سوم را از آن خود كرده است. البته او نيز به‌تازگي در ‌اي‌بي‌ام و اپل سرمايه‌گذاري كرده است.
در نهايت دو موسس شركت گوگل يعني لري پيج و سرگي برين نيز با ۴۴.‌۶ و ۴۳.‌۴ ميليارد دلار ثروت، رتبه‌هاي ۹ و ۱۰ اين فهرست را از آن خود كرده‌اند.
استيو بالمر، رييس سابق مايكروسافت، با ۳۳.‌۶ ميليارد دلار ثروت در رتبه ۱۵، مايكل دل، رييس شركت دل با ۲۳.‌۲ ميليارد دلار ثروت در رتبه ۱۹ و پل الن، يكي ديگر از موسسان مايكروسافت با ۲۰.‌۶ ميليارد دلار ثروت
 در رتبه ۲۲ است.
اريك اشميث، مديراجرايي آلفابت، شركت مادرتخصصي گوگل هم ۱۲.‌۶ ميليارد دلار ثروت داشته و رتبه ۳۵ را در اختيار دارد.