آموزش کامل نصب ویندوز از روی فلش

چندین سال قبل شاهد جایگزینی فلاپی‌ها با لوح‌های فشرده و یا همان سی دی‌ها و دی وی دی‌ها بودیم. اکنون نیز همین روال برای لوح‌های فشرده پیش آمده و رفته رفته کاربرد آن‌ها کم می‌شود، چرا که کاربران ترجیح می‌دهند از حافظه‌های دارای قابلیت استفاده مجدد همچون فلش‌ مموری‌های یو اس بی و هارد دیسک‌های اکسترنال استفاده کنند.

آموزش کامل نصب ویندوز از روی فلش

فلش مموری ها امروزه نقش بسیار پر رنگی در جایجایی اطلاعات بازی می کنند و بسیاری از کارهایی که قبلا توسط DVD و سی دی ها انجام میشد امروزه توسط فلش مموری ها انجام می شود ، از این رو امروز در این پست پاتوق یو آموزش ساخت فلش مموری بوتیبل برای نصب ویندوز های مختلف برای برای شما آموزش می دهیم ، مانور ما در این اموزش نرم افزار Rufus می باشد که ابزاری آسان و بسیار سریع برای ساخت فلش های بوتیبل می باشد.

پیش نیازهای آموزش که باید داشته باشید :

۱ – نرم افزار rufus

۲ – فایل iso ویندوزهای مختلف بر حسب نوع ویندوز

نکته قبل از آموزش : با ساخت فلش بوتیبل ، فلش شما فرمت خواهد شد پس قبل از مراحل از اطلاعات روی فلش خود بکاپ تهیه کنید.

آموزش کار با نرم افزار Rufus :

۱ – ابتدا نرم افزار rusuf را دانلود کرده و اجرا کنید ، همچنین فایل iso ویندوز خود را نیز آماده داشته باشید. همانطور که مشاهده خواهید کرد خود نرم افزار در بخش Device فلش مموری وصل شده به کامپیوتر را شناسایی خواهد کرد اگر بیش از یک فلش مموری دارید در بخش device نرم افزار آن را به فلش دلخواه خود تغییر دهید. تنظیمات مانند عکس زیر باشد و دقت داشته باشید تیک دو بخش Quick format و Create a bootable disk خورده باشد.

آموزش کامل نصب ویندوز از روی فلش

۲ – اکنون مانند تصویر زیر روی بخش مشخص شده کلیک کنید و فایل iso ویندوز خود را به نرم افزار معرفی کنید.

آموزش کامل نصب ویندوز از روی فلش

۳ – سپس روی Start کلیک کنید.

آموزش کامل نصب ویندوز از روی فلش

۴ – بسته به سرعت سخت افزار شما و ویندوز شما معمولا بین ۵ تا ۱۵ دقیقه طول میکشد تا ساخت فلش برای نصب ویندوز به پایان برسد.