اميدواریم تراكنش ایران به رويداد بزرگي در منطقه تبديل شود

اميدواریم تراكنش ایران به رويداد بزرگي در منطقه تبديل شود

به گفته رييس كانون بانك‌هاي خصوصي، به رغم تحريم‌ها، نظام بانكي ايران توانست در حوزه پرداخت و سخت افزار و نرم افزار و همچنين در حوزه امنيت و تبادل داده شرايط رو به جلويي داشته باشد.
كوروش پرويزيان با بیان این مطلب افزود: نمایشگاه تراکنش ایران سومين دوره خود را تجربه مي‌كند و اميدواريم در آينده به رويداد بزرگي در منطقه خاورميانه تبديل شود.
وي افزود: امسال اين رويداد با حمايت كانون بانك‌هاي خصوصي برگزار مي‌شود تا به بومي‌سازي خدمات پرداخت كمك شود. رئيس كانون بانك‌هاي خصوصي كشور گفت: در اين نمايشگاه مباحثي از جمله فين تك‌ها، استارت آپ‌ها و مباحث پرداخت و كاهش هزينه‌ها در ارتباط با حوزه پرداخت و افزايش دسترسي به خدمات و همچنين فعاليت‌هاي مرتبط با بهبود شرايط محيط زيست و جلوگيري از رفت و آمدها مورد توجه است.
پرويزيان افزود: در سند چشم انداز، ايران به عنوان يك كشور پيشرو در نظر گرفته شده كه صنعت مالي و حوزه پرداخت از مباحث قابل توجه و موثر در اين زمينه است.
وي ادامه داد‌: اين موضوع بستگي به استفاده از توان داخلي و نيروي انساني سرآمد در اين حوزه دارد كه به عنوان بزرگترين سرمايه كشور در اين صنعت حضور دارند.
پرويزيان بيان کرد: شرايط فعلي اقتصاد ايجاب مي‌كند كيفيت خدمات مالي براي مردم تضمين شود و اگر اخلالي خارجي در حوزه نظام‌هاي پرداخت و صنعت بانكي صورت مي‌گيرد، اين رويدادها به ثبات و پايداري مالي و جلوگيري از اختلالات كمك خواهد كرد.
وي افزود: شبكه مالي ايران ظرفيت استفاده از تكنولوژي‌هاي نوين را ايجاد كرده است، اما در حال حاضر در برخي بانك‌هاي دنيا مشتريان به صورت الكترونيك خدمات بانكي انجام مي‌دهند و در كشور ما برخي محدوديت‌ها وجود دارد كه اميدواريم با رفع محدوديت‌ها، بانك موبايلي در آينده‌اي نزديك ايجاد شود و نيازي به حضور در شعبه بانكي نباشد.
رئيس كانون بانك‌هاي خصوصي كشور گفت: موضوع مهم ديگري كه در نمایشگاه تراکنش به آن پرداخته مي‌شود، سند نظام مالي است كه استفاده از فناوري‌هاي نو را با توجه به سيستم بانكي شامل مي‌شود.

کجا ایستاده‌ایم؟

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه