نمایشگاه تراکنش فرصتی مناسب برای جذب سرمایه‌گذاراست

نمایشگاه تراکنش فرصتی مناسب برای جذب سرمایه‌گذاراست

به گفته بنیان‌گذار اپلیکیشن بیمیتو، با وجود حضور سرمایه گذاران در نمایشگاه تراکنش ایران، این نمایشگاه فرصتی مناسب برای جذب سرمایه گذار است.
حامد ولی‌پوربا بیان این مطلب گفت: مجموعه متبوع‌اش در تلاش است در نمایشگاه تراکنش ایران، از محصول جدید خود در حوزه اطلاع‌رسانی خدمات بیمه‌ای رونمایی کند.
وی افزود: جست‌وجو در میان نرخ انواع بیمه‌نامه‌ها یکی از چالش‌هایی است که مشتریان بیمه، همواره با آن مواجه‌ بوده‌اند. فرآیندی زمان‌بر، که حالا با امکانی که استارت‌آپ «بیمیتو» فراهم کرده، آسان‌تر از گذشته طی می‌شود.
وی گفت: بیمیتو یک سامانه آنلاین برای مقایسه و سفارش بیمه‌های مختلف،‌ مثل بیمه شخص ثالث، بیمه بدنه، آتش‌سوزی و بیمه مسافرت است. اصلی‌ترین محصول بیمیتو، عرضه‌ خدمات مدیریت بیمه برای مشتریان است. با ثبت نام کاربر، این امکان به وجود خواهد آمد که مشتریان در هر مکانی، به اطلاعات بیمه خود از طریق وب‌سایت یا اپلیکیشن دسترسی داشته باشند.
ولی‌پور بیان کرد: اگر چالش‌های قانون‌گذاری در حوزه استارت‌آپ‌ها برطرف شود، ما می‌توانیم فعالیت‌مان را رسمی‌تر و جدی‌تر انجام دهیم و در جذب سرمایه‌گذار هم موفق‌تر عمل کنیم.
وی در خصوص حضور بیمیتو در نمایشگاه تراکنش ایران گفت: استارت‌آپ‌ها در ابتدای راه هستند وتلاش می‌کنند از هر فرصت مناسبی برای معرفی نحوه فعالیت خود استفاده کنند. بیمیتو هم مانند سایر استارت‌آپ‌هایی که در نمایشگاه تراکنش ایران شرکت کرده‌اند، به دنبال فضایی برای معرفی بهتر خودش است. با توجه به این‌که در حوزه بیمه، وضعیت مناسبی را داریم و در واقع در زمره اپلیکیشن‌های پیشرو این بخش محسوب می‌شویم، تصمیم گرفتیم در این نمایشگاه شرکت کنیم و در کنار سایراستارت‌آپ‌ها به رشد این حوزه کمک کنیم.
وی درباره میزان خروجی نمایشگاه برای استارت‌آپ‌ها افزود: یکی ازانتظارت‌مان این است که نهادهای نظارتی بیایند و ارزیابی خوبی از وضعیت داشته باشند، تا در نهایت تاثیر مطلوبی برروند فعالیت این حوزه و قانون‌گذاری در این بخش بگذارند و اینکه امیدواریم این جذابیت برای سرمایه‌گذاران هم به وجود بیاید که سرمایه‌شان را به این سمت هدایت کنند. این موضوعی است که به بزرگ‌تر شدن بازار کار استارت‌آپ‌ها منجر می‌شود. من فکر می‌کنم نمایشگاه تراکنش می‌تواند به این حوزه کمک شایانی کند.
وی گفت: ما در مرحله ابتدایی کار، سرمایه گذار جذب کردیم ولی در حال حاضر برای رشد بیشتر خودمان در مرحله جذب سرمایه‌گذار دور بعدی هستیم. سرمایه‌گذاران به دلیل گستردگی بازار بیمه علاقه‌مند هستند که به این بخش ورود کنند، اما یکی از نگرانی‌های بزرگی که از سمت سرمایه‌گذاران وجود دارد، بحث نهادهای قانون‌گذار است. سرمایه‌گذاران منتظرند تا یک اعلام رسمی از سوی نهادهای قانونی در حوزه استارت‌آپ‌ها انجام شود و تعریف قانونی از فعالیت‌ها در این سطح ارائه شود.
ولی زاده در خصوص تجربیات این استارتاپ تاکنون بیان کرد: صنعت بیمه، حوزه‌ای است که سال‌ها تغییر خاصی به خود ندیده و حضور ما، در ابتدا برای شبکه فروشی که ما برای ارایه خدمات‌مان نیاز داشتیم، زیاد مانوس نبود و با مقاومت‌های زیادی مواجه بودیم. موضوع بعدی، چالش نهادهای قانون‌گذار بود که کماکان ادامه دارد. قوانینی که در صنعت بیمه وضع شده، هم‌خوانی زیادی با ارائه خدمات به صورت آنلاین ندارد و این هم بر مشکلات ما اضافه می‌کند.
وی عنوان کرد:‌ در شروع کار، همراهی شبکه فروش و شبکه بیمه را با خودمان نداشتیم و زمان زیادی صرف شد تا توانستیم ثابت کنیم که این شیوه فعالیت آنلاین، برای مردم جذابیت کافی را دارد و در عین حال تناقضی هم با امنیت وماهیت فعالیت بیمه ندارد.
وی با اشاره به اقبال عمومی نسبت به بیمیتو گفت:‌ یکی از چالش‌های عمده‌ایی که اپلیکیشن ما با آن مواجه شد این است که هنوز در حوزه بیمه، چابکی لازم در خدمات‌رسانی آنلاین به وجود نیامده است. به عنوان مثال، مشتری وارد سیستم ما می‌شود و در عرض چند دقیقه بیمه بدنه را خریداری می‌کند، منتهی بقیه فرآیندهایی که باید انجام شود تا بیمه بدنه صادر شود و به دست مشتری برسد، چون همچنان در همان ساختار سنتی قرار دارد، طولانی‌مدت و زمان‌بر است. گاهی این روند مشتری را ناراضی می‌کند و این‌ها فقط یکی از مواردی است که ما با آن در حال دست‌وپنجه نرم کردن هستیم.
بنیانگذار بیمیتو افزود: در ارتباط با اقبال عمومی، اصلی‌ترین کاری که باید انجام دهیم، آموزش دادن به مردم و آماده کردن آن‌ها برای استفاده بهینه از اپلیکیشن‌هایی ازاین دست است. در حال حاضر نرخ رضایت‌مندی بالای 80 درصد را در سیستم‌مان داریم و درصد بازگشت مشتریان‌مان هم قابل توجه است. این مساله نشان می دهد که مشتری‌ها از این سیستم استقبال می‌کنند.
وی در خصوص آینده این حوزه نیز گفت: همان‌طور که اکنون در بسیاری از نقاط دنیا، شاهد رشد این صنعت هستیم و بسیاری از خدماتی که باید به شهروندان داده شود، در حوزه آنلاین تامین می‌شود، در کشور ما هم کم‌کم به این سمت خواهیم رفت که توسط بیمیتو یا هر سامانه دیگری، خدمات بیمه‌ای آنلاین در دسترس مردم قرار گیرد.
ولی زاده افزود: فکر می‌کنیم در این حوزه، آینده بسیار روشن است و با توجه به خلاقانه بودن این صنعت و به خصوص حوزه بیمه‌ها، که بسیار در دنیا مورد توجه است، در کشور ما هم این اتفاق خواهد افتاد و آینده حوزه فین‌تک بسیار روشن خواهد بود.
وی در خصوص برنامه‌های این استارتاپ در نمایشگاه تراکنش گفت: در حال حاضر هم‌چنان دو سرویس بیمه عمر و مسولیت پزشکی را در سایت نداریم، آن هم به دلیل تفاوت تعرفه‌های ارائه شده از سوی بیمه‌هاست و ما به دنبال یک قیمت دقیق از نرخ این بیمه‌ها بودیم. تلاش‌مان این است که در نیمه اول آبان ماه و در صورت آماده‌سازی، در طول برگزاری نمایشگاه تراکنش ایران، سرویس بیمه عمر بیمیتو را ارائه کنیم.