نمايشگاهي كه مي‌توانست قلب تپنده فناوري منطقه باشد

نمایشگاه‌های فناوری در سراسر دنیا فرصت مناسبی برای حضور برندهای مختلف و معرفی انواع محصول‌ها، خدمات و فناوری‌های تازه هستند.
نمایشگاه‌هایی مانند سبیت، CES، جیتکس، IFA و ... نه‌تنها برای مصرف‌کننده‌های نهایی جذابیت دارند، بلکه برای صاحبان کسب و کارهای این حوزه هم اهمیت بسزایی دارند؛ چراکه چنین رویدادهایی فرصت مناسبی برای ارتباط مستقیم مصرف‌کننده‌ها و ارائه‌کنندگان محصولات و خدمات جدید هستند و برندهای کوچک و بزرگ با حضور در چنین نمایشگاه‌هایی می‌توانند ضمن معرفی محصولات‌شان، به دنبال بازار مناسب فروش برای محصولات‌شان باشند و یا حتی سهم بازار برندهای بزرگ دیگر را مال خود کنند.
از این‌رو هر جای دنیا که چنین نمایشگاهی برگزار شود، شرکت‌های بزرگ و کوچک دنیای فناوری با توجه به میزان اعتبار و تاثیری که این نمایشگاه می‌تواند در بازار فروش این برندها بگذارد، برای حضور در آن‌ها سرمایه‌گذاری می‌کنند. در این چند شماره قصد داریم در کنار پوشش‌دادن به اخبار نمایشگاه الکامپ هجدهم، نیم‌نگاهی هم به چند نمایشگاه مشابه در دنیا و منطقه  بیندازیم و سعی کنیم الکامپ را (اگر بشود) با این نمایشگاه‌ها مقایسه کنیم و ببینیم الکامپ ما چه راه‌هایی را نرفته که آن‌ها رفته‌اند و آن‌ها چه کرده‌اند که ما نکرده‌ایم که مهم‌ترین نمایشگاه فناوری ما به یک نمایشگاه محلی تبدیل شده است که حتی برای مخاطب داخلی هم جذابیت چندانی ندارد.