ایسوس در ایران خط تولید می‌زند

ایسوس در ایران خط تولید می‌زند

شرکت ایسوس ديروز در دومین روز از بیست‌و‌دومین نمایشگاه الکامپ، در نشستي خبری محصولات گیمینگ خود را معرفی کرد.

بوذری، مدیر بازاریابی ایسوس در نشست خبری این شرکت، ایسوس را تحسین‌برانگیزترین کمپانی دنیا در سال ۲۰۱۵ اعلام کرد.

وی افزود: ایسوس از ۱۰ سال پیش، فعالیت خود را در بازار ایران آغاز کرده‌ و برند اول تایوان است.

به گفته‌ وی، ایسوس از سال ۱۹۸۹ بیش از ۵۰۰ میلیون مادربورد فروخته است که اگر این مادربوردها کنار هم چیده شوند، چهار بار دور کره زمین پیچیده می‌شود.

بوذری افزود: کمتر برندی همانند ایسوس وجود دارد که آن‌قدر تعدد محصول داشته باشد. این شرکت علاوه بر لپ‌تاپ و PC به بخش گوشی‌ها و ساعت‌های هوشمند و حتی ربات خانگی هم وارد شده و سال آینده ربات خود را با عنوان Zenbo  وارد بازار می‌کند.

وی همچنین اعلام کرد: ایسوس قصد دارد به‌زودی در ایران یکی از کالاها را به شکل داخلی تولید کند و به این شکل ارز کمتری از کشور خارج شود.

وی راجع به محصولی که قرار است در ایران تولید شود، مطلبی بیان نکرد.

در ادامه، سعید مسلمی، مدیرفنی بخش قطعات ایسوس گفت: سال ۲۰۱۷ بیشتر تمرکز ایسوس روی بخش گیم خواهد بود. این شرکت همچنین پروژکتورهای جیبی به اندازه کف دست طراحی کرده که برای حمل‌ونقل مناسب است.

به گفته وی، رده‌بالاترین برند ایسوس از سری ROG ارایه می‌شود و سری استریکس در بخش اورکلاکینگ رده‌بالاترین در میان رقبا به‌شمار می‌رود. با این حال ایسوس سری ROG و Strix را ترکیب کرده و برند ROG Strix را ارایه کرده است، اما گیمینگ و پروگیمینگ معمولی‌ترین قطعات ایسوس به‌شمار می‌روند.

بر اساس گزارش مسلمی، ایسوس رم کش را به شکل رایگان روی محصولات گیمینگ ارایه کرده است که کارایی بیشتری دارد و از سوی دیگر، سونیک استودیو که روی همه مادربوردهای ایسوس ارایه شده، کیفیت صدای بالاتری را در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

مسلمی افزود: یکی دیگر از سرویس‌هایی که ایسوس ارایه می‌کند، Secure Erased است که موجب می‌شود سرعت SSD به روز اول باز می‌گردد.

بر اساس گزارش وی، کیبوردهای گیمینگ key bot اجازه می‌دهد به کیبورهای معمولی ویژگی‌هایی اضافه کنید. همچنین با ارایه یک بسته نرم‌افزاری، پنلی در اختیار کاربر قرار می‌گیرد که بتواند به‌راحتی در صفحه عادی بازی کرده و همچنین استفاده چندمنظوره‌ای از پی‌سی گیمینگ داشته باشید.

از سوی دیگر، CPU Installation tool  ابزاری برای خنک‌کننده دستگاه است که انتقال حرارت را راحت‌تر و بهتر می‌کند. ایسوس همچنین از لبه‌های بال هواپیماهای جنگی برای فن‌هایش استفاده کرده است که به این شکل گرمای کمتری ایجاد می‌شود.

به گفته مدیر بخش فنی قطعات ایسوس، این شرکت اولین برندی است که خط تولید اختصاصی برای خود ایجاد کرده و در این خط تولید ۱۸۰ نوآوری در نظر گرفته شده تا خطای انسانی را از بین ببرد. در این راستا، یکی از مهم‌ترین ویژگی‌ها این است که بیش از ۵۰ درصد مصرف انرژی کمتر می‌شود.

بر اساس گزارش وی، یکی از بهترین و خلاقانه‌ترین روش‌هایی که برای گیمرها در نظر گرفته شده، ویژگیAUra  سینک است که تمام رنگ‌بندی سیستم کیبورد و کیس را با نورپردازی AURA تنظیم می‌کند.

وی محصولات دیگر ایسوس را کامیپوتر بندانگشتی QM1 معرفی کرد که پورت USB اضافه‌تر دارد و هر محصول فناورانه را به یک پی‌سی تبدیل می‌کند.

محصول دیگر ایسوس، پروژکتور قابل حملی به اندازه کف دست است که پاوربانک و لامپ ضد ضربه دارد و می‌توان با اتصال به لپ‌تاپ از آن استفاده کرد.

ایسوس همچنین ZenDrive U7M را معرفی کرده که دیتا را تا هزار سال ماندگار می‌کند و به همراه دو Mdisk در اختیار کاربر قرار می‌گیرد.