تفاهم‌نامه‌ تشکیل کمیسیون آسیب‌دیدگان فضای مجازی

Social media trolling, fake, anger, bullying and scandal signs.

آی‌سی‌تی نیوز – سازمان تنظیم مقررات رسانه‌های صوت و تصویر فراگیر (ساترا) و انجمن مددکاری اجتماعی ایران به منظور پیشگیری و مددکاری آسیب‌دیدگان فضای مجازی، تفاهم‌نامه همکاری منعقد کردند.

به گزارش ایرنا، «ساترا» به منظور پیشگیری و مددکاری آسیب‌دیدگان فضای مجازی یک تفاهم‌نامه همکاری با انجمن مددکاری اجتماعی ایران منعقد کرد.

جلسه انعقاد این تفاهم‌نامه با حضور علی سعد، معاون کاربران و تنظیم‌گری اجتماعی ساترا و سیدحسن موسوی‌چلک، رئیس انجمن مددکاری اجتماعی ایران برگزار شد.

معاون کاربران و تنظیم‌گری اجتماعی ساترا و رئیس انجمن مددکاری اجتماعی ایران در این جلسه با تمرکز بر خلاء نگاه تخصصی به پیشگیری و مددکاری آسیب‌دیدگان فضای مجازی به گفت‌وگو پرداختند؛ همچنین در ادامه روندها و رویکردهای جهانی مرتبط با این حوزه نیز مورد بحث قرار گرفت.

بر همین اساس ساترا علت ورود و تمرکز خود به این حوزه را عدم وجود یک نهاد متولی تخصصی برای استفاده از ظرفیت همه نهادها و ساختارهای موجود در این زمینه عنوان کرد؛ در همین راستا و با اعلام ساترا یک کمیسیون بین دستگاهی با حضور نمایندگان و دستگاه‌های حاکمیتی مرتبط با این حوزه، سمن‌ها و پلتفرم‌ها تشکیل خواهد شد تا به طور تخصصی در زمینه آسیب‌دیدگان فضای مجازی سیاست‌گذاری و با بهره‌گیری از ظرفیت‌ این دستگاه‌ها برای اجرای برنامه‌های در نظر گرفته شده اقدام کند.

ارائه گزارش در رابطه با فعالیت‌های انجمن مددکاری اجتماعی ایران و دغدغه‌های این انجمن در مورد آسیب‌دیدگان فضای مجازی توسط موسوی‌چلک، از دیگر بخش‌های این جلسه بود.

در پایان این جلسه سعد و موسوی‌چلک با امضای تفاهم‌نامه برای موفقیت برنامه‌های پیش‌رو و ادامه همکاری در آینده و در زمینه‌های مرتبط ابراز امیدواری کردند.


پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود