رویکرد طرح صیانت عدم فیلترینگ است

آی‌سی‌تی نیوز – محمد رشیدی گفت: قرار بر این است نمایندگان از تمام کمیسیون‌های مرتبط در کمیسیون مشترک حضور پیدا کنند و در هفته پیش رو مجدد طرح مورد بررسی قرار گیرد.

محمد رشیدی، دبیر فراکسیون رسانه و فضای مجازی مجلس شورای اسلامی، در گفت‌وگو با برنا، درباره بررسی مجدد طرح صیانت از کاربران در فضای مجازی طی هفته پیش رو، اظهار کرد: قرار بر این است نمایندگان از تمام کمیسیون‌های مرتبط مانند کمیسیون صنایع معادن، فرهنگی، اقتصادی، آموزش، آئین‌نامه و… در کمیسیون مشترک حضور پیدا کنند و در هفته پیش رو مجدد طرح مورد بررسی قرار گیرد.

او افزود: طرح صیانت از کاربران در فضای مجازی اصلی هشتادوپنجی شد و عده‌ای مخالف این موضوع بودند و نامه‌ای ارسال کردند. بعد اعلام وصول نامه، برای خروج این طرح از اصل 85، در صحن علنی مطرح شد اما رای نیاورد و همچنان اصل 85 باقی ماند و قرار بر این است در کمیسیون مشترک به صورت تخصصی بررسی شود و بعد از آن وارد صحن علنی شود.

رشیدی بیان کرد: آنچه که اتفاق می‌افتد کارشناسان از کمیسیون‌های مرتبط حضور دارند و فضا طوری نیست که کار به سمت خاصی هدایت شود و به صورت جدی این طرح با رویکرد عدم فیلترینگ و شفافیت فضای مجازی بررسی خواهد شد.

این نماینده مجلس ادامه داد: شفافیت در فضای مجازی به این منظور است که هرکس نتواند هر اقدامی انجام دهد و از کلاهبرداری‌های فضای مجازی جلوگیری شود همچنین عده‌ای در این فضا یکدیگر را تخریب می‌کنند که تمام این مسائل باید در روند قانونی باشد.

او با اشاره به اینکه امیدواریم این طرح، به نفع مردم باشد، اضافه کرد: تصور نباید به این شکل باشد که طرح صیانت از کاربران در فضای مجازی، ضد منافع مردم است مردم امروز در فضای مجازی منافع اقتصادی زیادی دارند و ما به دنبال حفظ و تقویت منافع اقتصادی مردم در فضای مجازی هستیم.

رشیدی با تاکید بر اینکه رویکرد این است با حفظ منافع اقتصادی مردم این طرح دنبال شود، ادامه داد: ما در طرح صیانت از کاربران در فضای مجازی به دنبال فیلترینگ نیستیم امروز مشکلات متعددی در فضای مجازی وجود دارد و ما به دنبال شفافیت در این فضا هستیم تا مردم نیز با اطمینان بیشتری از این فضا استفاده کنند.

دبیر فراکسیون رسانه و فضای مجازی مجلس گفت: کسب و کارهای مجازی برای ما بسیار مهم هستند که تعطیل و یا کم رونق نشوند ما به دنبال پر رونق شدن کسب و کارها در فضای مجازی هستیم.


پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود