پیش‌بینی‌ها از افزایش مجدد ارزش بیت‌کوین تا پایان سال
قله 160هزار دلاری، قابل دستیابی!

عصر ارتباط – ارزهای رمزنگاری شده اصلی با وجود افزایش ناچیز، بیت‌کوین با حدود ۳درصد کاهش در ۳۴۲۳۱ دلار و اتریوم با کاهش ۳ درصدی در ۲۲۷۲دلار، روند نزولی داشتند.

CoinMarketCap اعلام کرد: بازار ارزهای رمزنگاری شده بیش از ۲.۸درصد از ارزش خود را از دست داده است. در اوایل سال جاری، رکورد قیمت بالای بیت‌کوین با بیش از ۶۴هزار دلار در اواسط آوریل، بازار جامع ارزهای رمزنگاری شده را به ارزش بیش از ۲تریلیون دلار رساند. از آن زمان، بازار ارز رمزنگاری شده بیش از نیمی از ارزش خود را از دست داده و در حال حاضر حدود ۱.۴تریلیون دلار ارزش دارد.

ماه گذشته بیت‌کوین بیش از ۱۱درصد افت قیمت روزانه را پشت سر گذاشت و به پایین‌ترین سطح يعني به۲۸۹۹۳ دلار در سال جاری رسيد. این افت پس از آن انجام شد که بانک مرکزی چین، به بانک‌ها و شرکت‌های پرداخت دستور داد تا در مرحله بعدی سرکوب ارزهای رمزپایه در سراسر کشور، تسهیل معاملات ارز رمزنگاری شده را متوقف کنند. نگرانی‌های روزافزون در مورد استفاده از انرژی نیز به روند نزولی بازار رمزنگاری کمک کرد. با این حال، کارشناسان می‌گویند این پایان بیت‌کوین و به‌طور کلی ارزهای رمزپایه نیست.

یک مقام مسوول درخصوص بیت‌کوین به Cointelegraph در سال ۲۰۲۱ در میامی گفت: با افزایش زیاد و خیلی سریع، اصلاح انجام می‌شود. او پیش‌بینی کرد که ممکن است قیمت بیت‌کوین به ۱۶۰‌هزاردلار در سال جاری برسد: ما هنوز بالاترین سطح را در سال جاری ندیده‌ایم.

اما در عین حال، سهام‌های آسیا و اقیانوسیه در حالی که معاملات آتی نفت خام برنت در قیمت حدود ۷۶دلار پیش از نشست دوباره اوپک پلاس شناور بود، نوسان داشت.

سهم فناوری در آسیا کاهش داشت. سهام‌های شرکت‌های فناوری چین در هنگ‌کنگ در معاملات کاهش یافت. در هنگ کنگ، سهام‌های تن سنت ۳.۹۲ درصد کاهش یافت در حالی که علی‌بابا ۲.۳۶درصد و می تو آن ۵.۴۶درصد افت کرد. شاخص جامع‌تر هنگ‌سنگ در هنگ‌کنگ نیز ۲.۲۳درصد کاهش یافت. سهام‌های گروه سافت‌بانک ژاپن نیز در معاملات دوشنبه ۵.۰۴درصد سقوط کرد.

این خسارات پس از آن رخ داد که ناظران چینی ادعا کردند که Didi مورد حمایت SoftBank اطلاعات شخصی کاربران را به‌طور غیرقانونی جمع‌آوری کرده و به فروشگاه‌های این اپلیکیشن سفارش کرده است که دیگر پیشنهاد اپلیکیشن Didi را ندهند.

دیدی گفت: این اپلیکیشن دیگر در چین دانلود نمی‌شود، اگرچه کاربرانی که قبلا اپلیکیشن را دانلود و نصب کرده بودند، ممکن است از آن استفاده کنند. این شرکت اعلام کرده بود که ثبت نام کاربران جدید در چین را به حالت تعلیق درآورده است.

اس اند پی / ای اس اکس ۲۰۰ در استرالیا حدود ۰.۱درصد افزایش یافت. اطلاعات خرده‌فروشی استرالیا که توسط اداره آمار استرالیا منتشر شد، نشان داد که فروش خرده‌فروشی استرالیا در ماه می ۰.۴درصد افزایش یافته است.

سهام‌های چین افزایش یافت: کامپوزیت شانگهای ۰.۱۶درصد افزایش یافت، شنژن در بالای خط قرار گرفت، شاخص هنگ‌سنگ در هنگ‌کنگ ۰.۴۵درصد افت کرد. یک نظرسنجی در مورد فعالیت بخش خدمات چین در ماه ژوئن نشان داد که رشد در ماه ژوئن به پایین‌ترین سطح ۱۴ ماهه رسیده است.

در ژاپن، نیک‌کی ۲۲۵، ۰.۵۵درصد افت داشت در حالی که شاخص تاپیکس ۰.۲۶درصد افت کرد. کاسپای کره جنوبی ۰.۳۸ درصد صعود کرد. ام اس سی آی، جامع‌ترین شاخص سهام آسیا و اقیانوسیه ۰.۱درصد بالاتر بود.


پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود