قوانین جدید برای کاربران نوجوان وضع شد

عصر ارتباط – شرکت تنسنت در پی انتشار مقاله‌ای که بازی‌های رایانه‌ای را افیون معنوی نامیده بود از اعمال محدودیت‌هایی برای کاربران زیر سن قانونی و همچنین کودکان زیر ۱۲ سال خبر داد.

به گزارش آسوشیتدپرس، تنسنتTencent) ) بزرگ‌ترین شرکت بازی‌های رایانه‌ای چین اعلام کرد مدت زمان بازی برای افراد زیر سن قانونی را محدود می‌کند و از سوی دیگر به کودکان کمتر از ۱۲ سال اجازه خرید داخل بازی را نخواهد داد.

پس از انتشار مقاله‌ای انتقادی درخصوص بازی‌های رایانه‌ای در نشریه «اکونومیک اینفورمیشن دیلی»، ارزش سهام تنسنت ۱۱درصد کاهش یافت و پس از چند ساعت تنسنت اقدامات خود برای کاربران زیر سن قانونی را اعلام کرد. در این مقاله از بازی‌های رایانه‌ای به نام «افیون معنوی» یاد شده بود.

در مقاله مذکور به یکی از بازی‌های بسیار مشهور تنسنت به نامHonor of Kings» » به عنوان موردی اشاره شده بود که افراد زیر سن قانونی را معتاد می‌کند. همچنین در ادامه مقاله از یک دانش‌آموز نقل قول شده بود؛ برخی از نوجوانان روزانه هشت ساعت سرگرم این بازی می‌شوند.

در بخش دیگری از آن آمده بود؛ «افیون معنوی» به صنعتی چند صد میلیارد دلاری تبدیل شده است و نباید اجازه داد صنایع به شکلی توسعه یابند که یک نسل را از بین ببرند. البته این مقاله آنلاین چند ساعت پس از انتشار حذف شد.

در پی انتشار این مقاله، تنسنت در بیانیه‌ای اعلام کرد مدت زمان مجاز بازی برای افراد زیر سن قانونی را به یک ساعت در روزهای عادی و دو ساعت در روزهای تعطیل کاهش می‌دهد. همچنین به کودکان زیر ۱۲سال نیز اجازه داده نمی‌شود از قابلیت خرید در بازی رایانه‌ای استفاده کنند.

طبق قانون چین، کاربران کمتر از ۱۸سال حداکثر می‌توانند در روزهای عادی یک ساعت و نیم و در روزهای تعطیل سه ساعت بازی آنلاین انجام دهند.


پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود