واکنش روسیه به تحریم احتمالی آمریکا در حوزه گوشی‌های موبایل

آی‌سی‌تی نیوز – وزارت خارجه روسیه نسبت به‌احتمال تحریم‌ واردات گوشی‌های هوشمند واکنش نشان داد.
به گزارش سایبربان؛ مدیر دپارتمان همکاری‌های اقتصادی وزارت خارجه روسیه دمیتری بیریچیِفسکی در مصاحبه با ریانووستی اعلام کرد چنانچه ایالات‌متحده واردات گوشی‌های هوشمند و قطعات خودرو به روسیه را تحریم کند، مشخص نیست چه کسی بیشتر متضرر خواهد شد.

پیش‌تر رسانه‌های غربی به نقل از یک منبع در دولت رئیس‌جمهور آمریکا گزارش داده بودند که در صورت تشدید اوضاع در اوکراین، آمریکا اقدام به بررسی تحریم واردات گوشی‌های هوشمند، قطعات خودرو و اجزای اصلی هواپیما به فدراسیون روسیه خواهد کرد.

بیریچیِفسکی دراین‌باره اظهار داشت:

ما اخیرا تهدیدی مبنی بر محدودیت‌های احتمالی آمریکا در زمینه واردات گوشی‌های هوشمند، قطعات هواپیما، خودرو و سایر محصولات به روسیه ثبت کرده‌ایم که توسط رسانه‌های جمعی ایالات‌متحده آمریکا گزارش شده است. ما این را نمونه‌ای از لفاظی‌های ستیزه‌جویانه و ادامه تهدیدات از سوی واشنگتن تلقی می‌کنیم. من معتقدم که اصلا مشخص نیست که ضرر و زیان‌های چه کسی در این مورد بیشتر خواهد بود – تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان روس یا همچنان صادرکنندگان آمریکایی که فرصت‌های حضورشان در بازار ما بار دیگر توسط مقامات خودشان محدود خواهد شد.

این مقام دولتی افزود: متأسفانه مدت‌هاست عادت کرده‌ایم به این‌که سیاستمداران بیش‌ازپیش منافع کارآفرینان را نادیده می‌گیرند. البته همه این اقدامات مطلقا با قوانین و مقررات سازمان تجارت جهانی مغایرت دارد و پایه‌های سیستم تجارت بین‌المللی را تضعیف می‌نماید.


پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود