در گزارش اسپیدتست اعلام شد

تازه‌ترین رتبه ایران در اینترنت ثابت و موبایل

  • توسط نویسنده
  • ۱ سال پیش
  • ۰

عصر ارتباط -گزارش سرعت اینترنت موبایل و ثابت جهان در ماه ژوئن نشان می‌دهد هرچند جایگاه ایران در رده‌بندی سرعت اینترنت موبایل یک پله رشد کرده اما جایگاه آن در بخش اینترنت ثابت یک پله سقوط کرده است.
به گزارش مهر، وب‌سایت اسپیدتست جدیدترین گزارش متوسط سرعت جهانی اینترنت ثابت و موبایل جهان را منتشر کرده است.
براساس این گزارش، متوسط سرعت اینترنت موبایل جهان در ماه ژوئن ۲۰۲۱ میلادی ۵۵.۳۴ و متوسط سرعت اینترنت ثابت ۱۰۶.۶۱مگابیت بر ثانیه بوده است. این آمار نشان می‌دهد متوسط سرعت اینترنت موبایل و ثابت جهان در ژوئن نسبت به می ۲۰۲۱ میلادی اندکی بهبود یافته است.
براساس اطلاعات ثبت شده در این گزارش در ششمین ماه میلادی، متوسط سرعت اینترنت موبایل ایران ۳۱.۰۶ و متوسط اینترنت ثابت آن ۲۲.۰۲مگابیت برثانیه بوده است. به این ترتیب ایران در رده هفتاد و هشتم فهرست کشورهایی با بیشترین سرعت اینترنت موبایل و در رده ۱۳۳ کشورهایی با بیشترین سرعت اینترنت ثابت قرار دارد.
این درحالی است که جایگاه ایران در رده‌بندی سرعت اینترنت موبایل یک پله رشد و در رده‌بندی اینترنت ثابت یک پله سقوط کرده است.
گزارش جدید وب‌سایت اسپیدتست نشان می‌دهد کشورهای امارات متحده عربی (۱۹۳.۵۱مگابیت برثانیه)، کره جنوبی (۱۸۰.۴۸مگابیت برثانیه) و قطر (۱۷۱.۷۶مگابیت برثانیه) مانند ماه گذشته همچنان در رده نخست تا سوم کشورهایی با بیشترین سرعت اینترنت موبایل در جهان قرار دارند.
در رده چهارم و پنجم به ترتیب دو کشور نروژ (۱۶۷.۶۰مگابیت برثانیه) و قبرس (۱۶۱.۸۰مگابیت برثانیه) قرار دارند. جایگاه نروژ دو و جایگاه قبرس پنج پله در این فهرست صعود کرده است.
در رده ششم چین (۱۵۹.۴۷مگابیت برثانیه)، هفتم عربستان سعودی (۱۵۳.۱۸مگابیت برثانیه) و هشتم کویت (۱۳۷.۵۱مگابیت برثانیه) قرار دارند. طبق اطلاعات ثبت شده جایگاه چین، کویت و استرالیا در این رده‌بندی یک پله سقوط کرده است. جایگاه عربستان سعودی نیز در فهرست کشورهایی با بیشترین سرعت اینترنت موبایل سه پله سقوط کرده است.
در رده نهم استرالیا با سرعت اینترنت موبایل ۱۲۷.۱۴مگابیت برثانیه قرار دارد. جایگاه استرالیا نیز در این فهرست یک پله سقوط کرده است.
اما در رده دهم لوگزامبورگ با سرعت اینترنت ۱۱۲.۶۴مگابیت قرار دارد. جایگاه این کشور در رده‌بندی نسبت به ماه گذشته یک پله رشد کرده است.
در فهرست کشورهایی با بیشترین سرعت اینترنت ثابت بر خلاف ماه‌های گذشته به جای سنگاپور، کشور موناکو با سرعت اینترنت ۲۶۰.۷۴مگابیت برثانیه قرار دارد. جایگاه موناکو نسبت به ماه می، دو پله ارتقا یافته است.
در رده‌های دوم و سوم به ترتیب سنگاپور و هنگ‌کنگ با سرعت ۲۵۲.۶۸ و ۲۴۸.۹۴ مگابیت برثانیه قرار دارند. جایگاه هر دو کشور در فهرست، یک پله نسبت به ماه قبل سقوط کرده است.
در رده‌های چهارم، پنجم و ششم نیز به ترتیب رومانی (۲۲۰.۶۷مگابیت برثانیه)، دانمارک (۲۱۷.۱۸مگابیت برثانیه) و سويیس (۲۱۵.۵۷مگابیت برثانیه) قرار دارند. جایگاه رومانی و دانمارک نسبت به ماه گذشته میلادی، سه پله رشد کرده است. اما در این میان جایگاه سويیس دو پله سقوط کرده است.
در رده‌های هفتم، هشتم و نهم نیز به ترتیب تایلند (۲۱۴.۴۷مگابیت برثانیه)، کره جنوبی (۲۱۲.۱۲مگابیت برثانیه) و فرانسه (۲۰۸.۱۵مگابیت برثانیه) قرار دارند. جایگاه تایلند یک و کره جنوبی سه پله در رده‌بندی ماه ژوئن سقوط کرده است. اما رده فرانسه در ژوئن ۲۰۲۱ نسبت به ماه گذشته یک پله رشد کرده است.
در رده دهم نیز شیلی با سرعت اینترنت ۲۰۳.۶۱مگابیت برثانیه قرار دارد. جایگاه شیلی نیز در فهرست نسبت به ماه مي، سه پله رشد کرده است.


  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *