رییس فراکسیون راهبردی مجلس:صحبتی از تغییر تعرفه اپراتورها نیست

  • توسط نویسنده
  • ۲ سال پیش
  • ۰

آی‌سی‌تی نیوز – رئیس فراکسیون راهبردی مجلس شورای اسلامی گفت: در حال حاضر تصمیمی برای افزایش تعرفه اپراتورها گرفته نشده است و اگر دولت برنامه‌ای در این خصوص داشته باشد نمایندگان مجلس آن را بررسی می‌کنند.

محمدرضا میرتاج‌الدینی در گفت‌وگو با آنا با اشاره به اهمیت رفع چالش‌های پیشروی صنعت فناوری اطلاعات و چگونگی نقش‌آفرینی مجلس شورای اسلامی در این حوزه اظهار کرد: هدف از تشکیل کمیته فناوری اطلاعات و ارتباطات فراکسیون راهبردی مجلس شناسایی خلاءهای قانونی و موانع موجود در مسیر توسعه صنعت آی‌سی‌تی(ICT) است.

وی افزود: در نخستین جلسه کمیته فناوری اطلاعات و ارتباطات فراکسیون راهبردی مجلس فعالان صنعت ICT دغدغه‌ها و چالش‌های خود را بیان کردند و قرار شد موضوعات مطرح شده پس از بررسی تخصصی در قالب طرح‌هایی در سامانه قانون‌گذاری مجلس بارگذاری شود. در واقع اجرای چنین برنامه‌ای زمینه‌ساز حمایت از شاغلان صنعت فناوری اطلاعات است.

رئیس فراکسیون راهبردی مجلس شورای اسلامی درباره ارتباط کمیته فناوری اطلاعات و ارتباطات با کمیسیون ویژه بررسی طرح حمایت از حقوق کاربران بیان کرد: این کمیته در بخش کسب‌وکارهای اینترنتی با کمیسیون ویژه بررسی طرح حمایت از حقوق کاربران نقطه اشتراک دارد و در این کمیته می‌کوشیم به سمتی حرکت کنیم که از تمامی کسب‌وکارها در فضای مجازی به واسطه رفع اشکالات قانونی حمایت شود. باید از حقوق تمامی شاغلان کسب‌وکارهای اینترنتی دفاع شود و بدون شک تلاش خود را می‌کنیم تا آسیبی به اقتصاد مردم وارد نگردد. پیشنهادهایی که در کمیته فناوری اطلاعات مطرح می‌شود می‌تواند به هرچه کامل‌تر شدن طرح حمایت از حقوق کاربران فضای مجازی کمک کند.

میرتاج‌الدینی در پاسخ به پرسشی در خصوص تغییر تعرفه‌ خدمات اپراتورهای ثابت و سیار کشور عنوان کرد: هرگونه تغییر در تعرفه‌ سرویس‌های پهن‌باند ثابت و سیار باید در دولت بررسی شود و در نهایت پیشنهاد دولت به مجلس آورده شده و نمایندگان در خصوص تصویب آن تصمیم‌گیری می‌کنند. در حال حاضر صحبتی از تغییر تعرفه‌ها در کشور نیست و قیمت سرویس‌های اپراتورها افزایش پیدا نمی‌کند.


  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *