آغاز نصب کارتخوان هوشمند در نانوایی‌های خراسان جنوبی

به گزارش شبستان «الیاس جویبان» در جمع خبرنگاران با بیان اینکه این دستگاه برای تمام نانوایی های فعال استان نصب می شود، گفت: در این مرحله نوع نان از طریق مشتری انجام و محاسبه قیمت از طریق دستگاه از پیش تعیین شده انجام می شود، قیمت نان بدون تغییر و افزایش به همان قیمت قبلی که عرضه می شده، خواهد بود.

وی با بیان اینکه یارانه ناشی از صرفه جویی در مصرف آرد در این مرحله بخشی از آن به حساب نانوایان در راستای جبران بخشی از هزینه های آنها واریز خواهد شد، افزود: مردم نان را با قیمت قبلی تهیه خواهند کرد و مشتری هر تعداد نان را که بخواهد تهیه می کند.

وی اضافه کرد: با توجه به مختار بودن مشتری که را از نان و نانوایی خاصی تهیه می کند، تحویل آرد به نانوایی ها بر اساس میزان پخت هر نانوایی تحویل داده خواهد شد.

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صمت خراسان جنوبی تصریح کرد: با اجرای این طرح نانوایی‌ها سهمیه های متفاوتی از آرد را در ماه با توجه به میزان فروششان دریافت خواهند کرد.

جویبان با بیان اینکه این طرح سبب می شود نانوایی ها کیفیت نان خود را افزایش دهند، افزود: دستگاه کارت خوان در نانوایی های آزاد پز هم نصب خواهد شد.

وی گفت: 765 واحد فعال نانوایی در استان داریم که از آرد یارانه ای استفاده می کنند.

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صمت خراسان جنوبی گفت: تمامی واحدهای تولیدی، واحدهای پخش عمده و خرده فروشی ملزم هستند تا در سامانه جامع تجارت ثبت نام کنند، و باید اطلاعات مربوط به خرید و یا فروش را هم ثبت کنند، واحدهای قبلی و جدید هم باید کد پستی خود را در این سامانه ثبت کنند و در این مرحله مجوز فعالیت خود را بارگذاری کنند.

جویبان ادامه داد: در سامانه جامع تجارت هیچ شخص حقیقی فاقد پروانه که بتواند خرید و فروش داشته باشد را نخواهیم داشت و هر گونه خرید و فروش خارج از سامانه هم به عنوان عرضه خارج از شبکه محسوب و هر گونه نگهداری کالا در انبار بدون اینکه اطلاعات آن در سامانه ثبت باشد، قاچاق کالا محسوب می شود.

وی از تمامی واحدهای تولیدی، شرکت های پخش، عمده فروشی ها و خرده فروشی ها خواست تا در سامانه جامع تجارت ثبت نام و اطلاعات خرید و یا فروش خود را ثبت کنند.

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صمت خراسان جنوبی در ادامه با اشاره به آمار صادرات و واردات، گفت: از ابتدای امسال میزان 53 میلیون دلار به ارزش 180 هزار تن از استان خارج و به کشورهای همسایه ارسال شده است.

وی ادامه داد: یک میلیون و 400 هزار دلار به ارز یک هزار و 883 تن میزان کالای وارداتی استان بوده است؛ همچنین میزان سه هزار و 525 مسافر و یک هزار و 188 نفر هم مسافر خروجی از طریق گمرکات استان داشته ایم.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.