تسهیل تغییر انتقال داده از سیستم ios به اندروید

  • توسط نویسنده
  • ۴ ماه پیش
  • ۰

به گزارش مهر به نقل از تک کرانچ، سازنده آیفون اعلام کرد در کنار پشتیبانی از فروشگاه های اپ جایگزین و ایجاد شرایط تجاری جدید برای توسعه دهندگان اپ در اتحادیه اروپا و اعطای حق انتخاب بین مرورگرهای پیش فرض موبایل به کاربران، گزینه های قابلیت انتقال داده مانند روش های ساده تر برای انتقال اطلاعات از آیفون به یک دستگاه دیگر را نیز گسترش می دهد.

البته این فرایند هنوز مهیا نیست اما اپل متعهد شده تا پاییز ۲۰۲۵ میلادی آن را فراهم کند. این بیانیه در سندی ارایه شده که جزییات برنامه پیروی اپل از قانون اتحادیه اروپا در آن توصیف شده و هدف آن افزایش رقابت در اکوسیستم اپ با ملزم کردن اپل به کاهش سیاست های سختگیرانه بر اپ استور و iOS است. البته اپل هوشمندانه تاثیرات مالی ناشی از اجرای قوانین بازارهای دیجیتال اتحادیه اروپا بر کسب و کارش را با افزایش هزینه ها برای توسعه دهندگانی جبران کرده است.

قانون بازارهای دیجیتال علاوه بر اپ استور روی قابلیت انتقال داده ها نیز تمرکز کرده است. در همین راستا در وب سایت داده و حریم خصوصی اپل در حال به روزرسانی است تا به کاربران اجازه دهد داده های اپ استور خود را به طرف های ثالث معتبر منتقل کنند.

کاربران از روزگذشته می توانند درخواست انتقال عکس های آی کلود به گوگل فوتوز یا دانلود داده های مختلف جمع آوری شده توسط اپلیکیشن های مختلف اپل مانند یادداشت، تقویم، فهرست شماره تماس، نقشه، ایمیل، بوک مارک های مرورگر سافاری و غیره را ارائه دهند. اپل همچنین مدعی است کاربران می توانند دانلودهای روزانه خود از داده های اپ استور را به مدت ۳۰ روز یا دانلود هفتگی داده ها به مدت ۱۸۰ روز را برنامه ریزی کنند و داده های مذکور به طور مرتب آپدیت می شوند.

اما اپل در خصوص انتقال به اندروید، جزییات زیادی از پروژه خود را فاش نکرده و فقط اعلام کرده راه حل مورد نظرش به سایر تهیه کنندگان سیستم عامل اجازه می دهد راه حل های بهتری برای انتقال داده ها از آیفون به یک موبایل دیگر را ساده تر کنند. در حقیقت این شرکت به طور خاص از واژه اندروید در سند خود اسم نبرده اما واضح است که سیستم عامل موبایل بزرگترین ذینفع چنین سیستمی است.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *