تعداد مشترکان اینترنت ماهواره‌ای به ۶۹ هزار کاربر رسید

عصر ارتباط – ایلان ماسک در توئیتر اعلام کرد تعداد مشترکان اینترنت ماهواره ای استارلینک بیش از ۶۹ هزار نفر است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تسلاتاری، در حال حاضر حدود ۱۸۰۰ ماهواره اینترنتی استارلینک در مدار زمین قرار دارند و در یک طرح آزمایشی اینترنت پر سرعت برای برخی کاربران فراهم می‌کنند.

این درحالی است که ایلان ماسک مدیر ارشد اجرایی اسپیس ایکس در توئیتی از نقطه عطفی در فعالیت این سرویس خبر داد.

او در یک پیام توئیتری نوشت: شب گذشته تعداد کاربران فعال استارلینک از آستانه ۶۹ هزار و ۴۲۰ نفر گذر کرده است.

اسپیس ایکس در ماه فوریه ۲۰۲۱ میلادی اعلام کرد استارلینک ۱۰ هزار مشترک فعال دارد. بنابراین این روند نشان از گسترش سریع اینترنت ماهواره‌ای شرکت دارد.

علاوه بر آن ماسک اعلام کرد ماهواره‌های استارلینک به زودی ارتقا می‌یابند. به گفته او قرار است در ماه آگوست ۷۲ هواپیمای مداری این سیستم فعالیت خود را آغاز کنند و به این ترتیب پوشش جهانی آن امکانپذیر می‌شود.

البته به گفته مدیر ارشد اجرایی اسپیس ایکس، هم اکنون مناطق قطبی تحت پوشش اینترنت ماهواره‌ای قرار ندارند و فراهم شدن دسترسی آنها به سرویس، ۶ ماه دیگر طول می‌کشد.

در کنار این موارد ماسک از به روزرسانی هایی برای ارائه سرویس استارلینک برای خطوط هواپیمایی خبر داد. به گفته او پس از تأیید کمیسیون فدرال ارتباطات، اینترنت هواپیمایی استارلینک عرضه می‌شود. البته هم اکنون این شرکت روی دریافت مجوز اینترنت هواپیمایی برای بویینگ ۷۳۷ و A۳۲۰ تمرکز کرده زیرا آنها تعداد مسافران بیشتری را جابه جا می‌کند.

منبع : آی‌سی‌تی نیوز


پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود