جلسه شورای سیاست‌گذاری زیست بوم موبایل ایران برگزار می‌شود

  • توسط نویسنده
  • ۸ ماه پیش
  • ۰

جلسه شورای سیاست‌گذاری کنگره موبایل ایران روز سه‌شنبه ۲۳ آبان‌ماه سال جاری از ساعت ۱۰ الی ۱۲ در وزارت صنعت، معدن وتجارت برگزار می‌شود. در این جلسه که جهت رونمایی از نقشه‌ی زیستبوم موبایل، معرفی فرایند رتبه‌بندی واردکنندگان، معرفی فرایندرتبه‌بندی خدمات پس از فروش و معرفی شاخص‌های جایزه ملی زیست‌ بوم موبایل کشور برپا می‌شود نمایندگانی از نهادهای گوناگونهمچون ریاست جمهوری، وزارت علوم، وزارت اقتصاد، وزارت فرهنگ و ارشاد، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، وزارت کشور، مجلسشورای اسلامی، شهرداری تهران، صدا و سیما، مرکز ملی فضای مجازی، اتاق‌های تعاون و اصناف و سایر نمایندگان حاکمیتی درکنار مجموعه ذی‌نفعان کلیدی کنگره موبایل ایران همچون انجمن واردکنندگان و تولیدکنندگان موبایل، حضور دارند.

جلسه شورای سیاست‌گذاری با بررسی چند سرفصل اصلی از جمله معرفی کنگره موبایل ایران جریان خواهد داشت. کنگره موبایل ایرانکه اولین‌بار سال گذشته ذی‌نفعان اکوسیستم موبایل کشور را گرد هم آورد امسال با شعار «ارتباط هوشمند، کاوش در آینده»، بامحورهای پایش پتانسیل‌های دانش‌بنیان و ایده‌های نوآورانه، تولید سخت‌افزار و نرم‌افزار، سرویس و تولید محتوا و توسعه بازار زنجیرهتأمین و توزیع، در زیستبوم موبایل کشور با رویکرد همگرایی بین صنعت و دانش برگزار خواهد شد. یکی از اهداف مهم این رویدادتخصصی، ایجاد فرصت‌های منحصربه‌فرد جهت بازسازی و بازطراحی توان و ظرفیت بخش خصوصی زیستبوم موبایل کشور به‌منظورتوسعه، تقویت و افزایش تاب‌آوری فعالین این زیستبوم نوظهور در برابر چالش‌های داخلی و خارجی است.

رونمایی از نقشه و معرفی شاخص‌های جایزه ملی زیستبوم‌ موبایل کشور از دیگر بخش‌های این جلسه خواهد بود. محمدرضا عالیان،دبیرکنگره ضمن تاکید بر اهمیت حضور تمام ذینفعان در این جلسه، گفت: زیست بوم موبایل  ایران در واقع نمایی از اجزای تشکیل‌دهندهاین صنعت شامل قانون‌گذاران، تنظیم‌گران،‌ تسهیلگران، انجمن‌ها، تشکل‌ها و مراکز صنفی، موسسات تامین مالی، تامین‌کنندگانزیرساخت، پارک‌های فناوری و مراکز شتابدهی، مراکز آموزشی، علمی و توسعه سرمایه انسانی، شرکت‌های خدمات کسب‌وکار، مراکزدانشگاهی، رسانه‌ها و موسسات فرهنگ‌سازی، تولیدکنندگان سخت‌افزار، تولیدکنندگان نرم‌افزار، عرضه‌کنندگان خدمات سکویی،تولیدکنندگان محتوا، ناشران محتوا و مراکز توسعه بازار است. در سند زیست بوم موبایل کشور تلاش شده در یک الگوی چندلایه‌ای‌شامل تولیدکنندگان/تامین‌کنندگان سخت‌افزاری، ارائه‌کنندگان زیرساخت و منتشرکنندگان نرم‌افزار و فراهم‌کنندگان خدمات ونرم‌افزارهای کاربردی، تمامی فعالین در یک منظومه تجمیع‌ گردند تا با ایجاد شبکه ملی صنعت موبایل، شاهد رشد روزافزون این صنعتدر انقلاب چهارم و پنجم صنعتی باشیم.

از دیگر سرفصل‌های کلیدی این جلسه می‌توان به معرفی فرایند رتبه‌بندی واردکنندگان و خدمات پس از فروش اشاره کرد. در این بخششاخص‌های جایزه ملی زیست‌ بوم موبایل و رتبه‌بندی فعالان زیست بوم مورد بررسی بیشتر قرار می‌گیرند. در این قسمت جهت شکل‌دهیاصولی به زیست بوم، مدل‌سازی برای ارزیابی شرکت‌های این صنعت صورت گرفته تا با اجرای طرح رتبه‌بندی شاهد شناخت بیشترکسب‌وکارها برای مخاطبان، شناخت نیازها و در نهایت شکوفایی اقتصاد دیجیتال باشیم. دامنه شمول این رتبه‌بندی، شرکت‌ها،مجموعه‌ها و فعالین زیست بوم موبایل دارای شخصیت حقوقی ثبت شده و معتبر بخش‌های خدماتی، تولیدی و بازرگانی فعال درچارچوب  قوانین و ضوابط اجرایی را در برمی‌گیرد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *