شرکت هایو، استراتژی استخراج بیت‌کوین را از شرق به غرب منتقل خواهد کرد
دور دنیا برای فرار از سرکوب

عصر ارتباط – شرکت هایو قصد دارد پس از تلاش دوباره رگولاتورهای چین برای سرکوب این صنعت، استخراج بیت‌کوین را از شرق به غرب تغییر دهد. فناوری بلاک‌چین کانادایی Hive بیش از ۳هزار دکل استخراج بیت‌کوین (BTC) خریداری کرده تا استخراج بیت‌کوین را از شرق به غرب جا به جا کند.

۳۰۱۹ ماینر MicroBT M۳۰S که به عنوان بخشی از این معامله از زیرمجموعهFoundry Digital LLC از گروه ارز دیجیتال (DCG) خریداری شده اند، در حال حاضر در تاسیسات Hive در لشوت، کبک و گرند فالز، نیوبرانزویک واقع شده‌اند.

فرانک هولمز، رييس اجرایی شرکت Hive با اشاره به مهاجرت گسترده ظرفیت استخراج از چین به ایالات متحده و کانادا، گفت که ورود این شرکت به سایر استخراج‌کنندگان آمریکای شمالی، هدف این شرکت را برای افزایش شفافیت و پاسخگویی به شرکای خود بیشتر می‌کند.

مایک کولیر، مدیرعامل شرکت Foundry افزود: ما از حضور Hive به عنوان شریک در استخراج‌کنندگان Foundry USA بسیار هیجان‌زده هستیم و به نقش خود در تامین شبکه جهانی استخراج بیت‌کوین ادامه می‌دهیم.

در این اطلاعیه آمده که با اضافه شدن استخراج‌کنندگان جدید، قدرت هاش کل ۲۶۴ پتاهاش در ثانیه (PH/s) اضافه می‌شود و سرعت هاش عملیاتی بیت‌کوین Hive به میزان ۴۶درصد تا حدود ۸۳۰ پتاهاش در ثانیه افزایش می‌یابد. بر اساس مشکلات فعلی و قیمت بیت‌کوین، افزایش استخراج‌کنندگان جدید، ۸۰هزار دلار درآمد روزانه برای Hive ایجاد می‌کند.

هایو به خاطر تلاش‌های خود برای استخراج با انرژی سبز شناخته شده است. این شرکت مرکز داده با انرژی سبز در کانادا، سوئد و ایسلند دارد. این شرکت اخیرا به دلیل چالش‌های قانونی، تاسیات نروژ خود را به فروش رسانده است.

در راستای هدایت جریان دارایی‌های دیجیتال، صرافی‌های ارزهای رمزنگاری شده نیز در پی رفع شکاف کنترل بر دارایی‌ها و انجام مبادلات هستند.

رویای ارز رمزنگاری شده این است که مبادلات را به شکل جهانی و بدون اثری از مالیات انجام دهد، اما نگرانی‌های امنیتی و قابلیت پاسخگویی، باعث ایجاد معاملات دائمی می‌شود. در سال ۲۰۱۹، تخمین زده شد که ۹۹درصد از انتقال‌های دارایی‌های ارز رمزنگاری شده در صرافی‌های اصلی (CEXs) انجام شده است. این صرافی‌ها به احتمال زیاد در آینده یکی از عناصر اصلی چشم‌انداز تجارت ارز رمزنگاری شده باقی می‌ماند. CEXs سریع و راحت است، اما معمولا معامله‌گران مجبور هستند که وجوه را در حسابی که توسط صرافی کنترل می‌شود واریز کنند. متاسفانه، تاریخ نشان می‌دهد که از دست دادن توان کنترل بر دارایی‌های دیجیتال یک کاربر می‌تواند مصالحه‌ای پرهزینه باشد.

صرافی‌های غیرمتمرکز (DEXs) گزینه جذابی ارايه می‌دهند و شتاب بیشتری می‌گیرند، اما هنوز برای ساعات پربازدید آماده نیستند. بنابراین، باید راهی وجود داشته باشد که بتواند شکاف بین کنترل دارایی‌ها و انجام مبادله را برطرف کند. نیاز به پیش‌پرداخت در مبادلات ارزهای رمزنگاری شده مشکلات و ریسک‌هایی را ایجاد می‌کند که مانع قابل توجهی در برابر دارایی‌های دیجیتال است. در حالی که صرافی‌های غیرمتمرکز گزینه‌ای نو ارايه می‌دهند که معامله‌گر می‌تواند وجوه خود را کنترل کند، اما معاملات قابل توجهی را نیز به دنبال دارد. برای هدایت جریان دارایی‌های دیجیتال و کسب یک مزیت رقابتی، صرافی‌های ارزهای رمزنگاری شده باید راه‌هایی را برای حفظ توان کنترل دارایی‌ها بدون آسیب رساندن به انجام مبادله بررسی کنند.

اما نهادهای نظارتی نیز از طرف مقابل، بر خلاف بزرگ‌ترین صرافی ارز دیجیتال جهان عمل خواهند کرد. مدیرعامل شرکت بایننس بیان کرد: انطباق با تحولات جدید یک مسیر است، زیرا بزرگ‌ترین بورس ارزهای رمزنگاری جهان با سرکوب فزاینده‌ای روبه‌رو شده است.

مدیرعامل بایننس اظهار کرد که به دنبال سرکوب نهادهای نظارتی در سراسر جهان، اوضاع بورس رمزارز درست نشده و هنوز جای رشد آن وجود دارد. چانگ پنگ ژائو در پستی گفت: انطباق مسیری است که باید به‌ ویژه در بخش‌های جدید مانند رمزارزها طی شود.

او افزود: در این صنعت هنوز عدم اطمینان زیادی وجود دارد. همچنین پیش‌بینی می‌کنیم که با رشد بیشتر رمزارزها، شرایط پیچیده‌تر و مسوولیت‌ها بیشتر شود. ماه گذشته ناظر امور مالی انگلیس فعالیت‌های نظارتی بایننس در این کشور را محدود کرد. شعبه بایننس در انگلیس به دلیل عدم رعایت شرایط ضد پولشویی، درخواست خود را برای ثبت‌‌نام در نهاد نظارتی در ماه مه پس گرفت.

به بایننس شرکتی با بزرگ‌ترین حجم مبادلات ارز رمزنگاری شده در جهان، دستور داده شد که در وب‌سایت خود به کاربران انگلیسی اعلام کند که اجازه انجام هیچ فعالیت نظارتی در انگلیس را ندارد. در همین حال، نهادهای نظارتی در کانادا، ژاپن و تایلند نیز هشدارهایی به این شرکت داده‌اند.

آژانس خدمات مالی ژاپن گفت که مبادلات رمزارزها بدون اجازه در این کشور انجام می‌شود و کمیسیون اوراق بهادار انتاریو کانادا آنها را به عدم رعایت مقررات محلی متهم کرده است. هفته گذشته، کمیسیون بورس و اوراق بهادار تایلند نیز شکایتی کیفری علیه بایننس مطرح و ادعا کرد این شرکت بدون مجوز در این کشور فعالیت می‌کند.

مدیرعامل بایننس اظهار کرد «به‌عنوان یک استارت‌آپ چهارساله، هنوز فضای زیادی برای رشد دارد. بایننس خیلی سریع رشد کرده‌ است و ما همیشه نمی‌توانیم همه چیز را درست کنیم اما هر روز در حال یادگیری و پیشرفت هستیم».

ژائو افزود: امیدواریم که بتوانیم تعهد خود را برای مشارکت با نهادهای نظارتی نشان دهیم. ما در تلاش هستیم به‌طور فعالانه استعدادهای بیشتری را استخدام کنیم و سیستم‌ها و فرایندهای بیشتری را برای محافظت از کاربران خود به کار گیریم.

او توضیح داد: بایننس در چند مرحله برای بهبود انطباق خود با مقررات تلاش می‌کند که شامل افزایش استخدام، مشارکت با سازمان‌های ضدجرم و محلی‌سازی عملیات در بازارهایی مانند ایالات‌متحده است.

افزایش موشکافی‌های نظارتی در ماه‌های اخیر، بازار نوپای رمزنگاری را تحت تاثیر قرار داده‌است. به‌عنوان مثال، چین به دلیل نگرانی در مورد تاثیرات زیست‌ محیطی، در استخراج ارز دیجیتال سختگیری‌هایی در پیش گرفته‌ است.

ارزهای رمز پایه سال خوبی را آغاز کرده بودند و بیت‌کوین در آوریل به بالاترین رقم تقریبا ۶۵هزار دلار رسید. اما از آن زمان به بعد، با سرمایه‌ای بالغ بر یک تریلیون دلار در دو ماه گذشته، بازار رمزارزها به شدت سقوط کرده‌است.


پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود