رایزنی برای تمدید اینترنت دانشجویان

  • توسط نویسنده
  • ۲ سال پیش
  • ۰

آی‌سی‌تی نیوز – با شیوع مجدد ویروس دوباره کرونا در کشور که از سرگیری آموزش حضوری در دانشگاه‌ها را با ابهام مواجه کرده، دانشجوها می‌پرسند که آیا در ترم پیش رو هم اینترنت رایگان برای آموزش مجازی داده خواهد شد؟ خبرنگار فارس این مطالبه را پیگیری کرده است.

در آخرین تصمیم ستاد ملی مدیریت کرونا در کشور، بازگشایی دانشگاه ها و مدارس قطعی شد و حتی ستاد از سرگیری آموزش حضوری دانشجویان در ۲۰ دی ماه حضوری شدن آموزش در مقاطع مختلف تحصیلی در دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی را اعلام کرد.

اما در روزهای اخیر کشور بار دیگر شاهد شیوع دوباره ویروس کرونا بوده است؛ به طوری که برخی از شهرها به رنگ قرمز درآمده اند.

پس از این تغییرات سریع شرایط در کشور، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری هم در آخرین تصمیم ها و دستورالعمل های خود برای بازگشایی حضوری دانشگاه ها تغییراتی داد.

 

آموزش حضوری دانشگاه‌ها به دانشگاه‌های معین واگذار شد

در تازه ترین اظهار نظر در این باره، علی خاکی صدیق، معاون آموزشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، گفت: تصمیم گیری برای از سرگیری آموزش حضوری دانشگاه‌ها از ترم بهمن در شهرهای قرمز با هماهنگی ستادهای استانی به دانشگاه‌های معین واگذار شد. چون کرونا ممکن است با شرایط جدیدی همراه شود، قرار شد با هماهنگی ستادهای استانی، دانشگاه‌ها در خصوص وضعیت جدید تصمیم‌گیری کنند.

وی گفت: با توجه به اینکه سویه اومیکرون کرونا در نقاط مختلف کشور متفاوت است لذا آموزش در جایی که قرمز شود ممکن است از حضوری به آموزش الکترونیکی تبدیل شود. اما اگر ستاد ملی کرونا تشخیص دهد که شرایط حاد نیست و می‌تواند ادامه پیدا کند، آموزش حضوری ادامه می‌یابد.

اینترنت رایگان دانشجویی ارائه می شود؟

پیرو این تغییرات که ابهاماتی را در حضوری شدن یا نشدن آموزش ها از ترم آینده رقم زد، مطالباتی برای دریافت اینترنت هدیه برای آموزش مجازی مانند ترم های قبل هم شکل گرفته است.

کاربران فارس من با ثبت سوژه در این سامانه درخواست تمدید اینترنت دانشجویی را مطرح کرده اند.

کمالی، سردبیر این سوژه به خبرنگار فارس، گفت: قرار بود ترم مهر 1400-1401 از ماه آذر حضوری شود و به همین دلیل مقدار کمتری اینترنت (30 گیگ) به دانشجویان اختصاص پیدا کرد؛ اما آموزش ها حضوری نشد و دیگر هم اینترنتی داده نشد.

وی گفت: ترم پیش از آن 60 گیگ اینترنت دانشجویی رایگان داده شده بود.

کمالی پرسید: چرا با ادامه آموزش غیرحضوری باقی بسته اینترنت دانشجویی را تخصیص ندادند و این موضع فراموش شد؟

 

تکلیف اینترنت ترم بهمن از الان مشخص شود

محمدی، دانشجوی ارشد یکی از دانشگاه های دولتی هم در گفت وگو با خبرنگار فارس، گفت: بهتر است تکلیف اینترنت ترم بهمن از الان مشخص شود؛ زیرا در این مدت دیده ایم که ترم شروع شده و کلاس ها هم تشکیل شده اند و تازه برای ارائه اینترنت دانشجویی رایزنی و بحث می شود.

وی ادامه داد: اکنون هم اعلام کرده اند که از ترم بهمن آموزش ها حضوری است و اگر آموزش حضوری باشد اینترنت هدیه به دانشجوها داده نمی شود؛ اما هنوز تکلیف قطعی معلوم نیست و حتی برخی از دانشگاه ها اعلام کرده اند که درصدی از آموزش ها حضوری و مابقی مجازی است؛ پس بهتر است مانند ترم های قبل اینترنت به دانشجوها ارائه شود.

 

پاسخ معاون وزیر ارتباطات به مطالبه اینترنتی دانشجویان

خبرنگار فارس این مطالبه دانشجویان و کاربران فارس را با مقام مسوول در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مطرح کرد.

ستار هاشمی معاون فناوری و نوآوری وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پاسخ به این سوال که اکنون که با شیوع ویروس دوباره کرونا در کشور، از سر گیری آموزش حضوری در دانشگاه ها با ابهام رو به رو شده است، آیا در ترم پیش رو هم به دانشجوها، اینترنت رایگان آموزش مجازی داده می شود؟ گفت: این خبر (شیوع ویروس دوباره کرونا در کشور و قرمز شدن وضعیت در برخی شهرها) بسیار داغ و جدید است.

وی گفت: از این رو، باید با آقای وزیر این موضوع را مطرح کنم و همفکری کنیم و پس از آن نتیجه را اعلام خواهم کرد.

هاشمی در پاسخ به این سوال که چه زمانی می توانید نتیجه را اعلام کنید؟ گفت: سعی می کنیم سریع انجام دهیم. با توجه به شرایطی که در کشور حاکم است؛ امروز موضوع را با آقای وزیر مطرح خواهم کرد.

معاون فناوری و نوآوری وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه، امیدواریم این شرایط زود سپری شود، گفت: پیش از این و اول مهر 1400 هم امیدوار بودیم که بتوانیم از این شرایط خارج شویم، اما با اتفاقاتی که در دو روز اخیر رخ داده، شرایط جدی شده است.


  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *