پیش‌بینی رشد سریع اقتصادی انگلیس تا پایان ماه جولای
سه ماه طلایی برای بریتانیا

عصر ارتباط – معاون بانک انگلیس، رشد سریع اقتصادی را در سه ماه متوالی پیش‌بینی کرد. طبق مصاحبه‌ای که با روزنامه تلگراف انجام شد، معاون بانک انگلیس، بن برادبنت، رشد سریع سه ماهه متوالی را پیش‌بینی کرده؛ اما هشدار داده که تورم هم قابل پیش‌بینی نیست.

برادبنت مي‌گويد: ممکن است خیلی زود باشد که سناریوی امسال، سال پُررونق اعلام شود اما این قطعا به معنای رشد سریع حداقل طی دو دوره سه ماهه بعدی است به‌خصوص که این اقتصاد صرفا با پس‌انداز کمتر مردم تقویت خواهد شد.

او گفت که اثر ضد تورمی کمتری وجود داشته است در حالی که خانوارها محدوده هزینه‌های خود را تغییر داده‌اند. وقتی تقاضا تغییر یافت، در برخی حوزه‌ها به‌خصوص در آنها که عرضه نیز به دلیل خاصی مورد آسیب قرار گرفته، با تنگنا روبه‌رو خواهید شد. در صورت لزوم امکان تسهیل کمی بیشتر وجود دارد، اما سوال اصلی این است که شما می‌خواهید با موضع سیاست‌های پولی چه کنید؟

ماه گذشته بانک انگلیس گفت که بهبود اقتصادی انگلیس به لطف سرعت واکسیناسیون کووید19، در حال افزایش است؛ اما سیاست‌گذاران این کشور در مورد چشم‌انداز بهبود طولانی‌مدت اختلاف‌نظر داشتند.

برودبنت در ماه فوریه گفته بود که بانک انگلیس برای تغییر سرعت خرید اوراق قرضه دولتی انگلیس، به عنوان بخشی از پاسخش به همه‌گیری کرونا ویروس، به اخبار قابل توجهی نیاز دارد.

 


پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود