باید مردم را در طرح صیانت قانع می‌کردند

  • توسط نویسنده
  • ۳ سال پیش
  • ۰

آی‌سی‌تی نیوز – معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه با بیان اینکه طرح صیانت از کاربران در فضای مجازی، نگرانی عجیبی در مردم ایجاد کرده است، گفت: باید قبل از مطرح کردن آن، مردم را اقناع می‌کردند.

به گزارش ایلنا «علی غلامی» معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه در پاسخ به این سوال که نظر شما درباره طرح صیانت از کاربران در فضای مجازی که در مجلس شورای اسلامی در حال بررسی است، چیست؟ گفت: یک موضوع وجود دارد؛ اول اینکه یک مطلب را باید چه زمانی بگوییم و دوم اینکه آن مطلب را چگونه بگوییم سوم اینکه این مطلب را به چه کسی بگوییم و چهارم اینکه چقدر بگوییم.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه تصریح کرد: در خصوص طرح صیانت معتقدم اتفاقی که افتاد، این است، ما قبل از اینکه زمینه‌سازی کنیم و گفتگوی خوبی در این زمینه داشته باشیم یک مطلبی مطرح شد و به شدت علیه آن تبلیغ شد و در حال حاضر فضا آنقدر مسموم شده است که گفتگو در این خصوص را سخت کرده است.

غلامی خاطرنشان کرد: اگر ما بگوییم برای بستر فضای مجازی نباید کاری کنیم، در هیچ جای دنیا چنین اتفاقی نمی‌افتد و در همه جای دنیا برای حمایت از کاربران کشور خودشان تدابیری اندشیده می‌شود و یا از شبکه ملی اطلاعات استفاده می‌کنند و یا سرورهای پر استفاده در آن کشور مستقر هستند. شما فرض کنید در فضای مجازی مطلبی را با صفحه فیک علیه شخصی منتشر کنم و هزاران اتهام را به آن شخص وارد کنم، این موضوع اصلا قابل پیگیری نیست و این یعنی اینکه شما به عنوان یک کاربر فضای مجازی هیچ حمایتی نمی‌شوید.

وی تاکید کرد: عقلاً در این که باید حمایت شود کسی شک ندارد، اما بحث اینکه چگونه باید حمایت کنیم مهم است. به نظر من طرح این موضوع به جهت افکار عمومی خوب نبود و نگرانی عجیبی در مردم ایجاد شده است و هرچه اکنون دست اندرکاران، طراحان و موافقان این طرح می‌گویند بحث مسدودسازی ندارند، اما در این فضای مسموم کسی از آن‌ها نمی‌پذیرد. به گمان من این موضوع از آن دست موضوعات است که در ابتدا بحث اقناعی آن باید آغاز شود، اما این زمینه‌سازی انجام نشده و به نظرم ارزیابی این طرح در این فضای مسموم کار طراحان، مجلس و شورای نگهبان را خیلی سخت خواهد کرد.


  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *