موبایل تنها یاری‌رسان دانشجویان در خاموشی‌ها

  • توسط نویسنده
  • ۲ سال پیش
  • ۰

عصر ارتباط – قطع بعضا ناگهانی برق در فصل گرم امتحانات، دانشجویان را با مشکلات بسیاری مواجه کرده است؛ موضوعی که سخنگوی دانشگاه آزاد راه حل آن را در کنار ارسال جدول خاموشی شهرها به واحدهای دانشگاهی، استفاده دانشجویان از تلفن همراه برای شرکت در امتحانات عنوان کرده است.

به گزارش ایرنا، قطع برق بدون اعلام قبلی در چند روز گذشته، علاوه بر ایجاد مشکلاتی برای مشاغل و خانواده‌ها در روزهای گرم تابستان، دانشجویان را نیز برای شرکت در امتحانات با مسائل و مشکلاتی روبه‌رو کرده است.

آموزش و ارزیابی دانش آموزان و دانشجویان پس از شیوع ویروس کرونا از اسفند سال ۹۸ به صورت مجازی صورت گرفت و در حال حاضر پس از گذشت سه ترم از آموزش مجازی، دانشجویان به ویژه در دانشگاه آزاد پس از گذر از دهه اول تیر ماه مشغول آزمون‌های نهایی خود هستند.

اما در این میان قطعی ناگهانی و از پیش مشخص نشده برق باعث قطعی سیستم و اینترنت بسیاری از دانش آموزان حین آزمون شده که این موضوع پراسترس اسباب نگرانی دوچندان دانشجویان در هنگام امتحانات شده است.

دانشجویان بسیاری از سراسر کشور در روزهای اخیر در تماس های مکرر خود با ایرنا از قطعی برق هنگام امتحانات ابراز نارضایتی کردند و ناکامی های ایجادشده به واسطه قطعی برق در آزمون های نهایی خود را به گوش رسانه ها رساندند.

این دانشجویان که یک ترم به صورت مجازی و با زحمتی مضاعف مشغول یادگیری دروس بودند، این روزها خود را برای آزمون های مجازی آماده کرده بودند که قطعی برق در موارد بسیاری هنگام یا وسط آزمون گریبان گیر آنها شده است.

با توجه به اینکه زمان درنظر گرفته شده برای امتحانات نهایی مجازی به گونه ای محدود است، قطعی برق علاوه بر ایجاد استرس برای دانشجویان سبب می شود که سیستم و در بسیاری از مواقع اینترنت خاموش شود و آزمون های آنها نصفه نیمه بماند.

از سوی دیگر بسیاری از دانشجویان اعلام کردند که قطعی برق مطابق با جدول خاموشی انجام نمی شود و استرس این موضوع بر روند امتحانات تاثیری نامطلوب می گذارد.

در همین زمینه، احمد حیدری سخنگوی دانشگاه آزاد اسلامی روز پنجشنبه به خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش ایرنا گفت: دانشگاه از وزارت نیرو و توانیر درخواست کرده است که جدول خاموشی تمام شهرهایی را که واحدهای دانشگاهی دارند، به روسای واحدها جهت برنامه ریزی برای امتحانات دانشجویان اعلام کند.

وی افزود: دانشگاه با اخذ جدول خاموشی شهرها می تواند دانشجویان را مطلع کند و همچنین زمان امتحانات را در حداقل ساعات خاموشی قرار دهد.

سخنگوی دانشگاه آزاد با بیان اینکه قطعی برق در اختیار دانشگاه نیست، ادامه داد: درخواست کردیم که در وهله اول برق در زمان امتحانات قطع نشود و اگر این موضوع امکان پذیر نبود، زمانبندی قطعی برق را اعلام کنند تا دانشجویان بدون استرس و ناراحتی امتحانات را سپری کنند، جدول خاموشی در برخی شهرها در اختیار روسای واحد قرار گرفته است.

حیدری تاکید کرد: امکان ورود دانشجویان به سامانه های آزمون دانشگاه آزاد با تلفن های همراه میسر است، از این رو دانشجویان برای امتحانات می توانند از تلفن های همراه خود استفاده کنند که با مشکل قطعی برق مواجه نشوند.

وی خاطرنشان کرد: برق در یک شهر بطور کامل قطع نمی شود، در یک محله برق می رود و در محلی دیگر این چنین نیست، بنابراین با استفاده از تلفن همراه دانشجویان می توانند مشکلات ناشی از قطعی برق را به حداقل برسانند.

سخنگوی دانشگاه آزاد اعلام کرد: اگر مشکلاتی به دلیل قطعی برق برای امتحانات دانشجویان به وجود آید، پیگیری می شود.

منبع: آی‌سی‌تی نیوز


  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *