انصراف ناشران الکترونیک از حضور در نمایشگاه کتاب

عصر ارتباط – یاسر احمدوند در واکنش به انصراف ناشران الکترونیک و صوتی از حضور در نمایشگاه کتاب تهران گفت:‌ محدودیت‌های فضا اجازه جانمایی این ناشران در شبستان مصلی را نداد.

یاسر احمدوند، رئیس سی و سومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، در گفت‌وگو با تسنیم‌، در واکنش به اعلام انصراف ناشران و فعالان نشر دیجیتال گفت:‌ اصل ماجرا این است که فضای ناشران عمومی در شبستان مصلی محدود است و تعداد زیادی از ناشران هم به دلیل کمبود جا نتوانستند در شبستان جانمایی شوند،‌ این قصه محدودیت‌های کرونا امکان این را به ما نمی‌دهند که تعداد بیشتری از ناشران را در فضای شبستان مصلی جا دهیم.

وی ادامه داد:‌ ما هم علاقه‌مند بودیم که ناشران دیجیتال در محیط ناشران عمومی باشند و درست هم این بود،‌ اما کاری نمی‌شود کرد. ما علاقه‌مند بودیم آن‌ها در نماشگاه حضور داشته باشند و هنوز هم علاقه‌مند هستیم.

احمدوند تصریح کرد:‌ باید توجه داشت که نمایشگاه کتاب تهران تنها محدود به شبستان مصلی نیست؛ بلکه در فضایی به وسعت 90 هزار متر مربع برگزار می‌شود. در سال‌های پیش هم تا جایی که من خاطر دارم،‌ این ناشران در بخش ناشران دیجیتال حضور داشتند،‌ محدودیت‌ها و الزامات دوران کرونا به ما امکانات مشخصی ارائه می‌کند. بسیاری از ناشران عمومی فعال و بزرگ درخواست غرفه‌های 50 تا 100 متر داشتند؛ ولی ما توانستیم 9 متر غرفه به آن‌ها بدهیم. چه می‌شود کرد؟

وی در پایان تأکید کرد: ما هم علاقه‌مند بودیم که این ناشران در فضای شبستان حضور داشته باشند و درست هم این است که در کنار ناشران دیگر باشند،‌ اما محدودیت‌های فضا به ما این امکان را نداد.

جمعی از فعالان نشر الکترونیک و صوتی از جمله طاقچه،‌ فیدیبو،‌ کتابراه،‌ آوانامه و … در بیانیه‌ای از انصراف خود از حضور در نمایشگاه کتاب تهران خبر دادند.

 


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.