کیف پول دیجیتالی اروپا در راه است

عصر ارتباط – اتحادیه اروپا (EU) قرار است روز چهارشنبه به دنبال درخواست کشورهای عضو برای یافتن راهی امن برای دسترسی شهروندان به خدمات آنلاین دولتی، از برنامه خود برای کیف پول دیجیتال مورد قبول در سراسر این اتحادیه رونمایی کند.

روزنامه فایننشال تایمز در گزارشی اعلام کرد که اتحادیه اروپا (EU) قرار است روز چهارشنبه به دنبال درخواست کشورهای عضو برای یافتن راهی امن برای دسترسی شهروندان به خدمات آنلاین دولتی، از برنامه خود برای کیف پول دیجیتال مورد قبول در سراسر این اتحادیه رونمایی کند.

بر اساس گزارش فایننشال تایمز، این برنامه به شهروندان در سراسر اتحادیه اروپا امکان می‌دهد تا به راحتی با یک شناسه آنلاین به طیف وسیعی از خدمات خصوصی و عمومی دسترسی پیدا کنند.

این روزنامه به نقل از منابع آگاه، گفت: کیف پول دیجیتال به‌طور ایمن جزيیات پرداخت و رمزهای عبور را ذخیره می‌کند و به شهروندان ۲۷کشور (عضو اتحادیه اروپا) اجازه می‌دهد تا به وب‌سایت‌های دولت محلی وارد شوند یا با استفاده از یک هویت شناخته شده، قبض‌های آب و برق را پرداخت کنند.

به گفته فایننشال تایمز، می‌توان از طریق اثر انگشت یا اسکن شبکیه یا از طریق سایر روش‌ها به این برنامه در سطح اتحادیه اروپا دسترسی پیدا کرد. کاربران با كمك اين برنامه همچنين می‌توانند اسناد رسمی مانند گواهی‌نامه رانندگی‌شان را ذخیره کنند.

مقامات اتحادیه اروپا برای جلوگیری از سوء‌استفاده شرکت‌هایی که به داده‌های کاربر دسترسی دارند و از کیف پول برای سایر فعالیت‌های تجاری مانند بازاریابی محصولات جدید، استفاده می‌کنند، یک ساختار جدا‌کننده برای این برنامه تعریف کرده‌اند.

بر اساس گزارش این روزنامه، بروکسل در حال مذاکره با کشورهای عضو برای ارايه رهنمودهایی در مورد استانداردهای فنی برای راه‌اندازی کیف پول دیجیتال است که انتظار می‌رود حدود یک سال دیگر به‌طور کامل عملیاتی شود.


پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود