برای ششمین دوره پیاپی محقق شد

موفقیت همراه‌اول در تامین ارتباطات بزرگترین رویداد سیاسی کشور

  • توسط نویسنده
  • ۳ سال پیش
  • ۰

عصر ارتباط – انتخابات اخیر ریاست‌جمهوری نیز برای ششمین دوره پیاپی و بدون گزارشی از بروز هیچ اختلالی از جنبه ارتباطات و امنیت بر بستر شبکه همراه اول برگزار شد.
به گزارش آی‌سی‌تی نیوز در انتخابات ریاست جمهوری که روز گذشته برگزار شد، همراه اول به عنوان تنها اپراتور منتخب مسوولان اجرایی کشور، شبکه ارتباطی امن، پایدار و گسترده خود را بدون هیچگونه اختلالی در سرویس‌های دیتا، تماس و پیامک، با بیش از ۲۹هزار سایت برای برقراری ارتباط نزدیک به ۶۷ هزار شعبه انتخاباتی، در اختیار وزارت کشور قرار داد.
امیر شجاعان رییس کمیته فناوری اطلاعات ستاد انتخابات کشور چندی پیش و در دیدار با مدیرعامل همراه‌اول با اشاره به بلوغ همراه اول در سالیان اخیر در فراهم کردن بستر فنی انتخابات، رضایت کامل خود را از خدمات همراه اول در برگزاری هر چه بهتر انتخابات الکترونیکی اعلام کرده و گفته بود که در آخرین دوره انتخابات که از بستر همراه اول استفاده شد، بیش از ۹۹ درصد شعبات در گستره پوشش شبکه همراه اول بودند.
اما اینکه چرا و چگونه برگزاری مهم‌ترین و پرمشارکت‌ترین رویداد انتخاباتی و سیاسی ایران، صرفا بر بستر همراه‌اول برگزار می‌شود، پرسشی است که دلایل فنی و عملکردی دارد.
در این خصوص باید سری به آخرین آمار منتشره از سوی سازمان رگولاتوری زد تا به این ترتیب به شکل شفاف و جزیی‌تر به جایگاه ویژه همراه‌اول در پیشبرد ارتباطات کشور پی برد.
بر اساس آمار سه ماهه چهارم سال ۹۹، همراه اول علاوه بر بیشترین شهر تحت پوشش در کشور، نزدیک به ۴۵هزار روستا را نیز تحت پوشش دارد. برای درک بهتر گستردگی و توزیع عدالت ارتباطی در ایران از سوی همراه‌اول کافیست آمار شرکت ایرانسل را نیز ملاحظه کرد که اندکی بیش از ۱۹ هزار روستا را تحت پوشش دارد.
به عبارت دیگر همراه‌اول ۲۵ هزار روستا بیشتر از ایرانسل را تحت پوشش دارد که در ادامه منجر به این شده که همراه‌اول ۹۶.۵ درصد و ایرانسل ۸۷.۲۱درصد از پوشش جمعیتی را در اختیار داشته باشند.
اختلاف و گستردگی پوشش شبکه همراه‌اول با دیگر اپراتورها اما تنها به شهرها، روستاها و پوشش جمعیتی کشور محدود نمی‌شود و شامل جاده‌های کشور نیز می‌شود.
بر این اساس همراه‌اول عدد با ارزش ۸۲هزار و ۱۴۶ کیلومتر از جاده‌های کشور را تحت پوشش دارد که این عدد در مورد ایرانسل معادل ۶۴هزار و ۶۶ کیلومتر است.
این ارقام اما از جنبه تنوع سایت اپراتورها و فناوری عرضه شده نیز گویای چرایی تداوم انتخاب همراه‌اول به عنوان تنها بستر برگزاری بزرگترین رویداد سیاسی کشور است.
همراه اول در هر سه نسل فناوری شبکه ۲ و ۳ و ۴ نیز با اختلاف پیشتاز است. به این ترتیب که همراه‌اول در نسل ۲ با ۲۸ هزار سایت، یعنی ۲ برابر ایرانسل سایت فعال در کشور دارد.
این اختلاف رقم در شبکه‌های نسل ۳ نیز ادامه دارد و همراه‌اول بیش از ۱۸ هزار سایت نسل ۳ دارد و ایرانسل در این بخش نیز بیش از ۱۴ هزار سایت فعال دارد.
در خصوص شبکه نسل 4 نیز پیشتازی همراه‌اول در ارتباطات کشور پابرجاست و این اپراتور 16 هزار و 140 سایت 4G دارد و ایرانسل نیز کمی بیش از 14 هزار سایت نسل 4 در کشور ایجاد کرده است.
لذا به دلایلی که ذکر شد، انتخاب همراه‌اول به عنوان بستر ارتباطی رویدادهای کلان و ملی، یک انتخاب محتوم و مطمئن محسوب می‌شود.

منبع: آی‌سی‌تی نیوز


  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *